Študijná technológia

L. Ron Hubbard vyvinul tzv. Študijnú technológiu, ktorá človeka učí, ako kvalitnejšie študovať – na aké prekážky môže počas štúdia naraziť, ako ich má prekonať a aké ciele si má stanoviť, aby boli reálne a dosiahnuteľné.

Študijná technológia

Ak aj tebe už pri štúdiu neraz unikla pozornosť, prišla na teba neschopnosť sústrediť sa, únava a nepochopenie daného textu či témy, tak si aj ty už narazil na jednu z tzv. PREKÁŽOK PRI ŠTÚDIU.

Na študijnú prekážku môžeš naraziť pri štúdiu alebo pri čítani. Ak človek tieto prekážky nevie rozpoznať a zvládnuť, štúdium je pre neho zložité a neefektívne.

Aké sú dôsledky nezvládnutých študijných prekážok?

  • Študent stratí záujem o predmet a o štúdium všeobecne.
  • Študent nerozumie tomu, čo sa učí.
  • Má pocit prázdna a hlúposti.
  • Nie je schopný použiť naučené informácie v praxi.
  • Zabúda to, čo sa učil.
  • Zanedbáva štúdium.

Študijná technológia L. Rona Hubbarda kladie dôraz na skutočné porozumenie materiálov a schopnosť následne prakticky využiť vedomosti v živote.

Vďaka Študijnej technológii môžeš dosiahnuť maximálne porozumenie predmetu, v ktorom sa chceš vzdelávať a tak obohatiť svoj život.

Študijnú technológiu využívame aj v našej škole, kde sa snažíme, aby bola angličtina pochopená na elementárnej úrovni a následne kvalitne zužitkovaná v praxi.

Ukažková hodina zadarmo

PRIHLÁS SA NA UKÁŽKOVÚ HODINU A PREDVEDIEMIE TI AKO UČÍME, SPOZNÁŠ OSOBNE NAŠICH LEKTOROV A ZISTÍME, AKÁ JE TVOJA ÚROVEŇ ANGLIČTINY.

Čo hovoria naši študenti